منوی اصلی

پیوندها

president

سامانه ارتباطی 137

137 logo.png

تبلیغات

ورود کاربران

آمار بازدیدکنندگان سایت

3905290
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
2488
3002
12516
42940
61064
3905290

امروز: چهارشنبه، 07 خرداد 1399

جشنواره غذاهای سنتی وآش های زمستانی درروز چهارشبنبه مورخ98/11/16 درساعت 9 صبح لغایت 12 ، توسط روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر درباغ بانوان درچه با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و روسای ادارات شهرداری، کارشناسان بهبود تغذیه شبکه بهداشت شهرستان خمینی شهر و بانوان فعال شهر برگزار گردید،

دراین جشنواره پس از تست غذاها وداوری توسط کارشناسان بهبود تغذیه بر اساس ارزشیابی مربوطه به کلیه شرکت کنندگان به پاس زحمات وحمایت و ایجاد انگیزه و تشویق آنان برای طبخ عذاهای سنتی ایرانی هدایایی از طرف شهرداری درچه اهداء گردید ، به این ترتیب که از بین 36 نفر شرکت کننده به پنج نفر برتر کارت اعتباری بانک صادرات به مبلغ یکصدو پنجاهزار تومان شارژ و تقدیم هریک از برندگان  برتر جشنواره گردید و به 31 نفر دیگر شرکت کنندگان نیزکارت اعتباری بانک صادرات به مبلغ پنجاه هزار تومان شارژ تقدیم بانوان محترم گردید. در ضمن  این جشنواره از روز سه شنبه مورخ 98/11/8 با نصب بنر درسطح شهر و نیز از طریق فضای مجازی به شهروندان اطلاع رسانی گردید .

به آگاهی می رساند که سنت غذا خوردن، از ماندگارترین میراث‌های فرهنگ و تمدن ایرانیان است که همچون یک آیین و رسم تخطی ناپذیر بجا آورده می‌شود. در ایران هیچ آیین و مراسمی وجود ندارد که در آن غذا خوردن جایگاهی نداشته باشد. در طبخ غذای سنتی ایرانیان، برخی از مواد گیاهی جایگاه خاصی دارند مانند: آلو، انار، به، آلوبخارا، زردآلو و کشمش. یک بشقاب ایرانی، به‌طور عمده شامل برنج و گوشت‌هایی نظیر گوشت بره، مرغ یا ماهی؛ سبزیجاتی چون پیاز، جعفری و انواع گیاهان و مغزها بود. برای ایجاد طعم و مزه بهتر در غذا، از طعم‌دهنده‌هایی مانند زعفران، لیموعمانی و دارچین استفاده می‌شود. از ویژگی‌های بارز غذاهای سنتی ایرانی، مصرف انواع مواد غذایی از گروه‌های غذایی مختلف است و این دقیقاً مطابق با همان توصیه‌هایی است که امروزه در مورد مصرف متنوع و متعادل مواد غذایی از گروه‌های هرم غذایی ارائه می‌شود. به‌ویژه گروه سبزیجات و میوه‌ها، به‌عنوان منبع ویتامین‌ها و املاح و مواد آنتی‌اکسیدان، کاربرد زیادی در برنامه غذایی سنتی ایران داشته است. امید است با اصلاح وضعیت تغذیه و بازگشت به غذاهای سنتی سالم و طبیعی بتوانیم جامعه‌ای سالم، شاداب، کارآمد و روبه پیشرفت داشته باشیم.

 

تصویر تصادفی

h8.jpg

شهردار

pic002

ارتباط با شهردار

captcha
بارگذاری مجدد

تقویم روز

اوقات شرعی

تبلیغات

بازديد از پرتال شهرداري