منوی اصلی

پیوندها

president

سامانه ارتباطی 137

137 logo.png

تبلیغات

ورود کاربران

آمار بازدیدکنندگان سایت

4052433
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
547
3203
19314
22575
84827
4052433

امروز: شنبه، 18 مرداد 1399

امر به معروف و نهی از منکر از احکام عملی مسلمانان و به نظر شیعیان از فروع دین اسلام است. امر به معروف یعنی دستور دادن یا توصیه کردن از سوی فرد مسلمان به دیگران به انجام آنچه از نظر عقل یا شرع اسلام خوب در نظر گرفته می‌شود و نهی از منکر یعنی دستور دادن یا توصیه کردن از سوی فرد مسلمان به دیگران به انجام ندادن آنچه به از نظر عقل یا شرع اسلام بد در نظر گرفته می‌شود. این توصیه گفتاری است و شامل جرح نمی‌شود.

در احکام دین، به تمام واجبات و مستحبات معروف و به تمام محرمات و مکروهات منکر گفته می‌شود بنابراین واداشتن افراد جامعه به انجام کارهای واجب و مستحب امر به معروف و بازداشتن آنها از کارهای حرام و مکروه نهی از منکر است.

یکی از مهم ترین وظایف افراد هنگام روبرو شدن با منکرات، امر به معروف و نهی از منکر است. این گونه برخوردها اگر با رعایت ادب اسلامی و تواضع و فروتنی همراه شود، نیز افراد نصیحت کننده، خود به آن چه می گویند، پایبند باشند، با نتیجة خوبی همراه خواهد شد.

بنابراین با توجه به همین موضوع، جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرداری درتاریخ 99/4/29 با حضور شهردار ، رییس اداره توسعه مالی و اداری، امام جماعت شهرداری، مسئول  حراست و مسئول روابط عمومی در محل دفتر شهردار برگزار شد. در این جلسه شهردار درچه در خصوص اجرای قوانین و مقررات، تکریم و برخورد شایسته با ارباب رجوع توسط کارکنان و ...که جزء معروفات و ساخت و ساز های غیر مجاز توسط شهروندان و ... که جزء نهی از منکر می باشد توضیحاتی بیان داشتند.  در ادامه پس از بحث و تبادل نظر تصمیماتی در این خصوص اتخاذ گردید .

تصویر تصادفی

h5.jpg

شهردار

pic002

ارتباط با شهردار

captcha
بارگذاری مجدد

تقویم روز

اوقات شرعی

تبلیغات

بازديد از پرتال شهرداري