منوی اصلی

پیوندها

president

سامانه ارتباطی 137

137 logo.png

تبلیغات

ورود کاربران

آمار بازدیدکنندگان سایت

4633171
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1079
3985
21296
23714
74680
4633171

امروز: جمعه، 17 ارديبهشت 1400

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

نکات ایمنی در مورد چرخ گوشت

چرخ گوشت وسیله ای است که برای آسایش و رفاه بشر طراحی شده است ولی متاسفانه در کشور ما بر اثر بی احتیاطی و سهل انگاری والدین از یک طرف و کنجکاوی کودکان از طرف دیگر بعضاً موجب بروز خسارات جبران ناپذیر جسمی نظیر قطع عضو کودک شده است.

در حقيقت قربانيان اين وسيله رفاهي کودکان هستند که به خاطر عدم رعايت نکات ايمني توسط والدين به خصوص مادران تا پايان عمر با معلوليت جسمي و عارضه روحي روبرو خواهند بود.هرچند خوشبختانه در سالهاي اخير به لحاظ ارائه آموزشهاي لازم به اقشار مختلف مردم آمار حوادث چرخ گوشت در شهر قائمشهر به حداقل رسيده است ، اما رعايت نکات ايمني مشروحه زير در مورد استفاده از چرخ گوشت توصيه مي گردد.

1-  چرخ گوشت را چه به هنگام استفاده و چه در زماني که مورد استفاده قرار نمي گيرد از دسترس بچه ها جداً دور نگه داريد و هنگام استفاده آن را در سطحي که قابل دسترسي براي بچه ها نباشد قرار دهيد.

2- هيچگاه بچه ها را با چرخ گوشت ،هر چند کار فوري (جوابگويي به تلفن يا به صدا درآمدن زنگ منزل )باشد تنها نگذاريد.

3- چرخ گوشت به عنوان يک دستگاه برقي مي تواند ايجاد حادثه يا برق گرفتگي نمايد لذا نکات ذيل بايد رعايت شود.

الف)سيستم اتصال چرخ گوشت را به طور دوره اي بازديد کنيد و از سلامت آنها اطمينان حاصل نماييد.
ب) از شستشوي قسمتهاي برقي چرخ به وسيله آب جداًخودداري کنيد و براينظافت آن فقط از يک پارچه مرطوب استفاده نماييد.

4- از بکار بردن چرخ گوشت در حضور بچه ها خودداري کنيد زيرا تجربه نشان داده است که اطفال به علت کنجکاوي با يک حرکت ناگهاني و غير منتظره دست را به داخل آن فرو مي برند.


5- چنانچه طول سيم چرخ گوشت حداکثر 30 سانتي مترباشد موجب استقرار آن روي کابينت و عدم استقرار آن در روي زمين خواهد شد.

6- چرخ گوشتي ايمن تر است که طول گلوي آن بيشتر و قطر گلوي آن کمتر باشد.با اين وجود اگر باز خداي ناخواسته حادثه به وقوع پيوسته توصيه مي شود اقدامات زير را انجام دهيد:

الف) دو شاخه دستگاه را فوراً از پريز برق جدا کنيد .

ب) اگر دستتان يا دست کودک  از چرخ گوشت خارج گرديد بلافاصله دست را از دو نقطه مچ و بازو براي جلوگيري از خون ريزي محکم ببنديد و روي زخم را پوشانده و دست  را از شانه ها  بالاتر نگه داريد و مصدوم را فوراًبه پزشک يا بيمارستان برسانيد

ج) در صورتيکه دست شما يا کودک در چرخ گوشت گير کرده و خروج آن امکان پذير نيست کوچکترين حرکتي به دست يا چرخ گوشت ندهيددر صورت الزام به حرکت،چرخ گوشت و دست مصدوم را بطور کلی با بستن و تکیه دادن به محلی ثابت نگه دارید و بلافاصله با تلفن 125 ،گروه نجات و امداد را به کمک بخوانید.

د) در صورت امکان برای سبک شدن چرخ ،قسمت موتور آن را به آرامی جدا کنید.

و)در صورت نزدیک بودن بیمارستان یا مراکز اورژانس همزمان با خبر کردن گروه نجات ، طفل را به مرکز پزشکی برسانید و قبل از حرکت آدرس بیمارستان را به آتش نشانی اطلاع دهید.

 

تصویر تصادفی

h20.jpg

شهردار

pic002

ارتباط با شهردار

captcha
بارگذاری مجدد

تقویم روز

اوقات شرعی

تبلیغات

بازديد از پرتال شهرداري